Projekty školy

Projekty "eTwinning"

eTwinning je aktivita, prostřednictvím níž mohou učitelé z různých evropských zemí vzájemně spolupracovat, komunikovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady.

Tato aktivita podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií.

V naší škole na projektech mezinárodní spolupráce pracuje Lucie Tkačíková.

Zahájené projekty pro rok 2019/2020

Název projektu: "Let's start journey in time with art"

Projekt je zaměřený na výtvarné umění v jednotlivých historických obdobích – od pravěku po současnost. Citlivou formou přizpůsobený pro předškolní děti, které praktickými aktivitami poznají charakteristické znaky období, nejznámější umělce a umělecká díla své a partnerské země. Seznámí se s různými výtvarnými technikami a materiály.

 

Odkazy:

https://twinspace.etwinning.net/98694/home

Název projektu: ,,Jingle Bell Time”

Během tohoto projektu budou mít děti možnost objevovat jiné jazyky v Evropě a sdílet svou kulturu pomocí vánoční písně. Děti se naučí píseň "Jingle Bells" v angličtině a v jejich rodném jazyce. Tento projekt je krátkodobý.

 

Odkazy:

https://twinspace.etwinning.net/97632/home

Projekt: ,,Hallo, was siest du?”

Založený projekt s partnery ze Slovinska, Belgie, Německa a Čech. Je to projekt, který je zaměřen na pohled z okna očima dětí v ročním období - podzim, zima, jaro, léto. Stanovili jsme si datumy, kdy si budeme vyměnovat poštou obrázky pohledu z okna našich škol.

Uskutečněné projekty pro rok 2018/2019

Projekt: Zvedavá včielka v jesennej záhradě

Náš projekt je krátkodobý s trváním ZÁŘÍ - LISTOPAD a je určen pro děti v předškolním věku od 3 do 6 let. Tematický je zaměřen na charakteristické znaky podzimu. Maskotem projektu je "Zvědavá včelka" zprostředkovatelka otázek, na které děti budou hledat řešení. V projektu děti budou pozorovat, experimentovat a zkoumat podzimní přírodu, poznají plody zahrady a jejich užitek, identifikují změny počasí, barvy okolní přírody, zpracují své zážitky ve výtvarných, pracovních, hudebních a dramatických aktivitách.

 

Odkazy:

https://www.thinglink.com/scene/1156615906361606146

https://twinspace.etwinning.net/71127

Projekt: Mesto a dedina, moja drahá krajina a moja materská škola v nej

Projekt je zaměřen na poznání partnerských zemí, na poznání školy, města, vesnice, představení zajímavých a dominantních míst kulturních i historických. Poznáme symboly a jazyk partnerských zemí, zvyky a tradice jednotlivých kultur.

Odkazy:

https://twinspace.etwinning.net/61683/home

 

 

Za projekty ve školní roce 2018-2019 jsme získali toto ocenění:

Mateřská škola Kytička

logo mš

Gebauerova 1691
Pardubice
530 03 Pardubice

Statutární město Pardubice

Zřizovatel mateřské školy
Město Pardubice