třída - Bílá kytička

Informace o třídě Bílá kytička
Mateřská škola "Kytička" Pardubice

Třída se nachází v 1. patře dvoupodlažní budovy vpravo.

Před vstupem do třídy je šatna, vybavená šatními bloky, kde si děti ukládají své oblečení a boty. Na stěnách visí informativní nástěnky pro rodiče a také výzdoba tvořená pracemi dětí.
Přes šatnu děti prochází do herny. Ze třídy vstupují do umývárny a dětských toalet, které jsou přizpůsobené dětem tohoto věku. Chlapci mají k dispozici pisoár. Každé dítě zde má pod svou značkou ručník.

V herně, která se po obědě mění v ložnici (každé dítě má své lehátko se značkou), mají děti barevné židličky a stolečky. Své místo zde má i učitelský stůl a nábytek, který umožňuje dětem pohodlný přístup ke všem hračkám a pomůckám.

V zadní části herny je umístěný pokojíček, přizpůsobený pro klidové hry dětí. Zde je také umístěna velká magnetická tabule, na kterou se kreslí fixami.
V rohu třídy u stolků je dětská kuchyňská linka s tekoucí vodou, která slouží jako prostor pro pitný režim a rozvíjí samostatnost dětí při přípravě ranních a odpoledních svačin.

Ve třídě je jako doplněk pro předškolní děti umístěn počítač s tiskárnou od firmy IBM. Počítač jsme získali jako dar a děti jej využívají na prvotní seznámení s výpočetní technikou.

logo Bílá Kytička

Jak to u nás ve třídě vypadá

logo mš

Gebauerova 1691