třída - Modrá kytička

Informace o třídě Modrá kytička
Mateřská škola "Kytička" Pardubice

Třída se nachází v přízemí, vepředu ve dvoupodlažní budově.

V prostorné světlé šatně pro děti jsou umístněné nové šatní bloky na uložení oblečení, dále nástěnky s aktuálními informacemi pro rodiče, hlavní téma týdne a průběžná náplň výchovy a vzdělávání ve třídě. Prostor doplňují výrobky a výkresy. Nechybějí ani poličky na uložení výtvarných prací dětí.

Umývárna a toalety pro děti jsou velké, oddělené, každé dítě má k dispozici svůj ručník, pravidelně jsou doplňována tekutá mýdla. Vše je nově zrekonstruované. Chlapci mají také k dispozici jeden pisoár.

Třída svými rozměry poskytuje dostatek místa, má velké množství oken, vlevo se nacházejí stolečky s barevnými židličkami, které jsou od ostatních prostor odděleny žlutomodrými skříňkami. Třída je rozdělena na několik koutků – badatelský, hudební koutek, relaxační a výtvarný koutek, knihovnu, domácnost a herní koutky. Ty poskytují dostatek místa a prostoru pro nerušené aktivity v nich.

Výtvarný koutek umožňuje neustálý přístup k různým výtvarným materiálům a technikám. Po obvodu místnosti jsou rozmístěny otevřené skříňky s hračkami. Společně s dětmi se staráme o naše „kamarády“ strašilky.

V zadní části třídy se nachází funkční kuchyňská linka s tekoucí vodou, kde se děti aktivně podílejí na úpravě svých svačinek a kde má své místo celodenní pitný režim.

V proskleném rohu třídy vpravo je nová dětská sedací souprava, která poskytuje dětem pocit útulnosti pokojíčku. Na stěně u dveří mají děti k dispozici velkou bílou tabuli na kreslení fixami.

Lehátka na odpočinek jsou uložena ve vyhrazeném prostoru nacházejícím se u třídy, každé dítě má označené svoje lehátko značkou. Dále se zde nachází kabinet nářadí a náčiní pro tělesnou výchovu a police na uložení výtvarného a pracovního materiálu.

Kuchyňka na vydávání jídla je vybavena nádobím, příbory, myčkou, mikrovlnou troubou a konvicí, což dětem poskytuje veškerý možný komfort v oblasti stravování v mateřské škole.

Ze třídy je možnost přímého vstupu na slunnou terasu.

logo modrá kytička

Jak to u nás ve třídě vypadá

Mateřská škola Kytička

logo mš

Gebauerova 1691
Pardubice
530 03 Pardubice
Email:

Statutární město Pardubice

Zřizovatel mateřské školy
Město Pardubice